Socrates Journal of Interdisciplinary Social Studies ISSN: 2757-5519

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TEDARİK ZİNCİRİ İŞBİRLİĞİNE ETKİ EDEN FAKTÖRLERİN SİSTEMATİK İNCELENMESİ

Tedarik zinciri işbirliği; uzun vadeli ilişkilerle ortak hedeflere doğru planlı bir şekilde yakın çalışma ile bağımsız hareket ederek sağlanan faydanın daha fazlasını sağlar. Teknolojik gelişmelerin etkisiyle tedarik zinciri işbirliğinde kararların hazırlanmasını ve koordinasyonunu optimize etmek için farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Bu makalenin amacı, tedarikçi işbirlikleri ve tedarik zinciri işbirliğine (TZİ) etki eden faktörler hakkında bir anlayış oluşturmaktır. Ayrıntılı inceleme, tedarik zincirini oluşturan işletmelerin işbirliğini başarılı bir şekilde uygulamaları durumunda ortaya çıkacak faydaları ve bunu yaratmalarına yardımcı olan çeşitli faktörleri tartışıyor. Sistematik inceleme, doğrulanmış anahtar kelimeler kullanılarak çeşitli literatür platformlarından alınan tam metin makaleleri içerir. Makaleler, tedarik zinciri işbirliğine (TZİ) etki eden faktörleri belirlemek için gözden geçirilir.

İnceleme, işbirliğinin başarılı bir şekilde uygulanması için işletmelerin sözleşmeler, bilgi paylaşımı, ortak bilgi oluşturma, ileri teknoloji, hedef uyumu, teşvik uyumu, bilgi araçlarının kullanımı, karar senkronizasyonu, kaynak paylaşımı ve ortak iletişime odaklanması gerektiğini önermektedir. İnceleme, tedarik zinciri işbirliği (TZİ)'ne tarafların dikkatini çekmeyi sağlar. Tedarik zinciri işbirliği (TZİ) kullanmanın kapsamları ve faydalarına genel bir bakış; akademisyenler ve sektör temsilcileri için yol göstericidir.Keywords
Tedarik zinciri işbirliği, Bilgi paylaşımı, Hedef uyumu, Teşvik uyumu, Karar senkronizasyonu.

References

Advanced Search


Announcements

  LÜTFEN AÇIKLAMALAR VE DERGİ YAZIM KURALLARINI OKUDUKTAN SONRA ÇALIŞMANIZI YÜKLEYİNİZ.

  Sayın akademisyenlerimiz.

   

  Dergi yazım kurallarına uymayan çalışmalar kabul edilmemektedir. Zaman kaybına yolaçmamak maksadıyla lütfen yazım kurallarını dikkatle inceleyiniz.

  Ayrıca dergi ile ilgili diğer açıklamaların dikkate alınmasını rica ederiz.

   

  Saygılarımızla


  20. SAYI YAYINLANMIŞTIR.


Address :Yayıncı: Akademik Paylaşım Platformu Eğitim Ltd. Şti. Sorumlu Yazı İşleri Md : Dr. Nadire Kantarcıoğlu
Telephone :Tel : 0 312 566 00 20 Fax :Tel : 0 312 566 00 20
Email :socratesdergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri